skip navigation

SW Minnesota Stars 16U

Tournaments 2017
2017 x Tournaments

Saturday April 22, 2017

Playmakers

19

16U Team

50

Saturday April 22, 2017

Dakota Schoolers

46

16U Team

58

Sunday April 23, 2017

SD Storm

47

16U Team

51

Sunday April 23, 2017

Crossfire Belefeuille

41

16U Team

34

Saturday May 06, 2017

16U Team

46

MN Select

61

Saturday May 06, 2017

16U Team

63

ECI

46

Saturday May 06, 2017

16U Team

44

MN Comets

61

Sunday May 07, 2017

16U Team

51

Iowa Mavericks

38

Sunday May 07, 2017

Wisconsin Playmakers

49

16U Team

33

Saturday May 13, 2017

16U Team

47

MN Heat

57

Saturday May 13, 2017

Wear Out Nets

59

16U Team

65

Saturday May 13, 2017

16U Team

48

Omaha Sports Academy

82

Sunday May 14, 2017

16U Team

51

Dakota Schoolers

44

Sunday May 14, 2017

16U Team

58

KC Basketball Club

52

Sunday May 28, 2017

16U Team

57

Minnesota Fury

59

Monday May 29, 2017

ECI

49

16U Team

53

Monday May 29, 2017

Minnesota Select

65

16U Team

38

Friday June 02, 2017

TC Finest

35

16U Team

58

Saturday June 03, 2017

16U Team

61

MN Select Cobb

45

Saturday June 03, 2017

16U Team

44

WOTN -Swedburg

41

Sunday June 04, 2017

MN Heat

31

16U Team

51

Sunday June 04, 2017

Crossfire Belefeuille

41

16U Team

43

Thursday June 29, 2017

MN Magic Elite

42

16U Team

70

Friday June 30, 2017

ND Phenom National

39

16U Team

72

Friday July 14, 2017

SD Storm

64

16U Team

58

Saturday July 15, 2017

Pentagon - Rama

0

16U Team

15

Saturday July 15, 2017

MN Fury - Kampa

65

16U Team

62

Saturday July 15, 2017

MN Select Cobb

49

16U Team

69

Sunday July 16, 2017

Tri-State Steam

46

16U Team

63

Thursday July 20, 2017

OSA Crusader Regional

30

16U Team

59

Friday July 21, 2017

Round Rock Dream Team

46

16U Team

70

Saturday July 22, 2017

Kingdom Hoops Elite

16U Team

Date Result Opponent Location Status
Sat Apr 22
W
Playmakers
Pentagon - HCA #3
FINAL
Sat Apr 22
W
Dakota Schoolers
Court 7
FINAL
Sun Apr 23
W
SD Storm
Court 7
FINAL
Sun Apr 23
L
Crossfire Belefeuille
Heritage Center Court
FINAL
Sat May 6
L
@ MN Select
Court 3 - Mounds Park Academy
FINAL
Sat May 6
W
@ ECI
Court 2 - Mounds Park Academy
FINAL
Sat May 6
L
@ MN Comets
Court 1 - Mounds Park Academy
FINAL
Sun May 7
W
@ Iowa Mavericks
Court 3 - Mounds Park Academy
FINAL
Sun May 7
L
Wisconsin Playmakers
Court 3 - Mounds Park Academy
FINAL
Sat May 13
L
@ MN Heat
Court 6 - Iowa West Fieldhouse
FINAL
Sat May 13
W
Wear Out Nets
Court 2
FINAL
Sat May 13
L
@ Omaha Sports Academy
Court 2
FINAL
Sun May 14
W
@ Dakota Schoolers
Court 2 - Iowa West Fieldhouse
FINAL
Sun May 14
W
@ KC Basketball Club
Court 4
FINAL
Sun May 28
L
@ Minnesota Fury
Pentagon - Court 9
FINAL
Mon May 29
W
ECI
Pentagon
FINAL
Mon May 29
L
Minnesota Select
Pentagon
FINAL
Fri Jun 2
W
TC Finest
Champlin Park HS Court 3
FINAL
Sat Jun 3
W
@ MN Select Cobb
FINAL
Sat Jun 3
W
@ WOTN -Swedburg
FINAL
Sun Jun 4
W
MN Heat
FINAL
Sun Jun 4
W
Crossfire Belefeuille
FINAL
Thu Jun 29
W
MN Magic Elite
Sauk Rapids High School
FINAL
Fri Jun 30
W
ND Phenom National
Whitney Center #1
FINAL
Fri Jul 14
L
SD Storm
Heritage - Court 3
FINAL
Sat Jul 15
W
Pentagon - Rama
Pentagon - Court 9
FINAL
Sat Jul 15
L
MN Fury - Kampa
Pentagon - Court 5
FINAL
Sat Jul 15
W
MN Select Cobb
Pentagon Court 9
FINAL
Sun Jul 16
W
Tri-State Steam
Pentagon - Court 4
FINAL
Thu Jul 20
W
OSA Crusader Regional
Sports Pavilion Lawrence - 8
FINAL
Fri Jul 21
W
Round Rock Dream Team
Sports Pavilion Lawrence - 3
FINAL
Sat Jul 22 -
Kingdom Hoops Elite
Sports Pavilion
11:10 AM CDT